طرح حمایت از محیط زیست

نظر اسلام در مورد آباد کردن زمین و پایداری محیط زیست آمده است: «هُوَ أَنشَأَكُم مِّنَ الأَرْضِ وَاسْتَعْمَرَكُمْ» یعنی خداوند شما را در زمین خلق کرد و شما را به عمارت و آباد کردن زمین گماشت . در این رابطه پیامبر اکرم(ص) می فرماید: «ان قامت علی احدکم القیامه و فی یده فسیله فلیغرسها»، یعنی اگر قیامت برپا شود ودر دست نهالی باشد باید آن را بکارد.


حمایت از محیط زیست یکی از دغدغه های همیشگی بشر بوده و در این خصوص و در راستای فرهنگ سازی اقدام به اجرای برنامه های متعددی می نماید . انجام درخت کاری در ادوار مختلف، شرکت در برنامه های پاک سازی محیط زیست مانند پنج شنبه های زمین پاک، همکاری با شرکت بازیافت در استان ، آموزش به کودکان و افراد تحت پوشش موسسه  و برگزاری کلاس ها و توزیع بروشورهای آموزشی و شرکت در نمایشگاه های مرتبط و از همه مهم تر، تهیه و توزیع ساک های پارچه ای . دوستدار طبیعت به عنوان جایگزین مناسب برای کیسه های پلاستیکی، از شاخص ترین اقدامات انجام شده در این زمینه می باشد. در تهیه ساک های پارچه ای سعی می شود  تا از طرح گونه های گیاهی و جانوری در معرض خطر کشور بخصوص منطقه بوشهر استفاده شده تا علاوه بر معرفی و زیبایی، جامعه را نسبت به خطر از بین رفتن آنان آگاه نماییم. همچنین طی جلسات صورت گرفته  درآمد حاصل از فروش این محصولات برای گسترش برنامه های زیست محیطی کودکان و افراد تحت پوشش  هزینه شود . اعضاء خیریه توانبخشان گل نرگس از هر فرصتی برای آگاه سازی جامعه نسبت به وضعیت محیط زیست استفاده کرده و سعی در گسترش آن در بین افراد تحت پوشش دارند.


لذا ازشما خیّرین گرامی انتظار می روند جهت خرید نهال و ابزار کار برای کودکان و نفرات تحت پوشش موسسه که علاقه مند به کاشت و تمیز کردن طبیعت جهت آباد کردن منطقه در این راستا قدم برداشته و کمکهای خود را به صورت نقدی یا غیر نقدی به موسسه جهت اقدامات تقدیم نمایید.

شماره حساب موسسه :بانک توسعه تعاون

1606/111/3456468/1

شماره کارت موسسه :بانک توسعه تعاون

5029087000175078

شماره شبا :بانک توسعه تعاون

IR05022016061113456468001


طرح حمایت از محیط زیست