طرح پرداخت اقساط وام نیازمندان

 پيامبر صلی الله و علیه و آله و سلم :

مَنِ احْتاجَ إِلَيْهِ أَخوهُ الْمُسْلِمُ فى قَرْضٍ وَ هُوَ يَقْدِرُ عَلَيْهِ فَلَمْ يَفْعَلْ حَرَّمَ اللّه  عَلَيْهِ ريحَ الْجَنَّةِ؛

كسى كه برادر مسلمانش در قرضى به او نياز پيدا كند و او بتواند قرض بدهد و چنين نكند، خداوند بوى بهشت را بر او حرام مى كند.

امام سجاد علیه السلام در راستای محرومیّت زدایی و کمک به ریشه کن کردن فقر در جامعه اسلامی، به شیوه های گوناگون و در حدّ توان خود، اقدام می کرد. محدّث قمی نوشته است: از جمله کارهای امام سجاد علیه السلام این بود که تامین هزینه مخارج زندگی حدود صد خانوار از فقیران مدینه را بر عهده گرفته بودند و خیلی علاقمند بودند که یتیمان و مردم نابینا، افراد زمین گیر و… بر سر سفره او حاضر شوند. آن گاه که آن ها ـ فقیران و… ـ حاضر می شدند، امام علیه السلام به دست مبارک خود، به ایشان غذا می دادند و هر کدام از آن ها که عیال وار بودند، برای آن ها هم غذا می فرستادند. نقل است که حضرت، هیچ غذایی را نمی خوردند، مگرآن که به اندازه همان غذا صدقه می دادند…. علاوه بر این، به پرداخت دَیْن های درماندگان، توجّه زیادی می کردند. وقتی امام سجاد علیه السلام به عیادت محمد بن اسامه که در بستر مرگ بودند آمدند، دیدند که محمّد گریه می کند؛ فرمودند علّت گریه شما چیست؟ عرض کرد: پانزده هزار دینار وام به گردن دارم و نمی توانم بپردازم. امام علیه السلام فرمودند گریه مکن که وام تو را ما برعهده می گیریم و بدین وسیله، وی را از ناراحتی رها ساختند.


موسسه در این طرح که بسیاری از نیازمندان درخواست بسیار بالایی نسبت به اجرای چنین طرحی را داشته تلاش فراوان نموده تا بتواند با همراهی خیرین گرامی و بزرگوار آنچه از میزان بدهی نیازمندان در طول سال  که توانایی باز پرداخت آن به علت درآمد ناکافی و اشتغال نامناسب یا پرداخت در امر فعالیتهای علمی همچون ورود به دانشگاه در مسیر های دشوار را ندارند را برطرف نمایند.


شایسته هست خیرین گرامی در این راستا جهت رسیدن به اهداف افراد نیازمند قدم برداشته و پاره ای از مشکلات  و موانع که در مسیر این افراد نیازمند می باشد برداشته شود .لذا  بزرگواران می توانند و حمایت های  مالی خود را به شماره حساب های ذکر شده تقدیم نمایند.

شماره حساب موسسه :بانک توسعه تعاون

1606/111/3456468/1

شماره کارت موسسه :بانک توسعه تعاون

5029087000175078

شماره شبا :بانک توسعه تعاون

IR05022016061113456468001


طرح پرداخت اقساط وام نیازمندان